Meta, Threads ve Instagram Arasında Çapraz Paylaşım İçin Test Gerçekleştiriyor

Meta, Instagram görsellerini Threads ile çapraz göndermenize olanak tanıyan yeni bir geçiş düğmesi hazırlıyor. TechCrunch’ın haberine göre, özellik şu anda dünya çapında test ediliyor ancak kullanıcıların istedikleri zaman bunu devre dışı bırakabilecekleri bir “katılım deneyimi” olarak mevcut durumda.

Bazı kullanıcılar, Android ve iOS’taki Instagram uygulamasında “Threads’te Paylaş” adlı çapraz paylaşım geçiş butonunun ekran görüntülerini yayınladı. Meta, kullanıcıların Instagram’dan Threads’e görseller paylaştığında, başlıklarının Threads gönderisinin metni haline geldiğini ve etiketlerin düz metne dönüştürüldüğünü söyledi. Bunun nedeninin Threads’in Instagram ve diğer sosyal medya uygulamaları gibi birden fazla etiketi desteklememesi olduğu düşünülüyor.

Bu arada hali hazırda Threads’ten Instagram’a içerik göndermek mümkün. Örneğin, bir Threads gönderisini Instagram’da Hikaye olarak paylaşabilir veya bunu akışınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Ek olarak Meta, bu yılın başlarında Facebook’tan Threads’e çapraz paylaşımı da benzer şekilde test etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir